Informacje

Akcja ratunkowa na Zalewie Sulejowskim

Policyjni wodniacy podczas pełnienia służby na wodach Zalewu Sulejowskiego zauważyli przewróconą żaglówkę. Od razu podjęli akcje ratunkową, jednocześnie powiadamiając ochotników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dzięki szybkiej reakcji dwóch mężczyzn wyłowiono z wody, a żaglówkę bezpiecznie odholowano.

30 czerwca 2024 roku około godziny 14:30 policjanci z patrolu pełniącego służbę na wodach Zalewu Sulejowskiego zauważyli przewróconą żaglówkę. Mundurowi natychmiast podjęli akcję ratunkową, wiedząc, że w takich sytuacjach czas odgrywa bardzo ważną rolę. Dopływając do przewróconej łodzi, zauważyli, że dwóch mężczyzn, znajduje się w wodzie. Od razu podjęli akcję ratunkową i wraz z ochotnikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wciągnęli mężczyzn, na policyjną łódź, a następnie bezpiecznie przetransportowali ich na brzeg. Przewrócona żaglówka również została bezpiecznie odholowana do portu w Zarzęcinie. Policjanci ustalili, że przyczyną przewrócenia łódki były silne podmuchy wiatru. Mężczyźni byli trzeźwi, jednak jeden z nich nie posiadał środka asekuracyjnego w postaci kamizelki ratunkowej, za co został pouczony.

Policjanci przypominają, że korzystanie ze sprzętu wodnego wiąże się z dużą odpowiedzialnością, a bezpieczeństwo własne i innych uczestników jest priorytetem. Pamiętajmy, że ważnym obowiązkiem jest noszenie kapoków, które mogą uratować życie w przypadku nieoczekiwanych wypadków. Przed rozpoczęciem korzystania ze sprzętu wodnego, należy również sprawdzić prognozę pogody, aby uniknąć nagłych załamań warunków atmosferycznych. Warto również pamiętać o tym, aby poinformować innych o swoich planach i miejscu przebywania na wodzie. Zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku to kluczowe elementy odpowiedzialnego korzystania ze sprzętu wodnego.

asp. szt. Izabela Gajewska

  • Policjanci podczas akcji ratunkowej.
  • Policjanci podczas akcji ratunkowej.
  • Policjanci podczas akcji ratunkowej.
Powrót na górę strony