Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek na DK1 w pobliżu miejscowości Wygoda

Kierowco uważaj na drodze!- kierując samochodem w nocy mamy znacznie osłabioną koncentrację i pogorszony refleks. Policja apeluje do kierujących aby unikali długiego prowadzenia samochodu nocą. Niewyspany i zmęczony kierowca staje się wówczas nieuważny, co znacząco zwiększa prawdopodobieństwo wypadku.

9 grudnia około godziny 1.00 w nocy na drodze krajowej nr 1, na 405,7 km w pobliżu miejscowości  Wygoda doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń piotrkowskich policjantów wynika, że 42- letni mężczyzna kierujący samochodem fiat ducato jadąc od strony Katowic w kierunku Łodzi najprawdopodobniej w wyniku nieprawidłowej obserwacji drogi najechał na tył ciężarowego pojazdu scania z naczepą jadącego prawidłowo prawym pasem. Zarówno 34- letni mieszkaniec województwa mazowieckiego i kierujący fiatem- mieszkaniec województwa opolskiego byli trzeźwi. 42- latek trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny zaistniałego wypadku.  

Okres jesienno- zimowy to czas kiedy musimy zmienić przyzwyczajenia za kierownicą. Śliskie drogi, zła widoczność, krótszy dzień i letnie opony. To zestaw czynników, który często prowadzi do niebezpiecznych zdarzeń na drodze.

Powrót na górę strony