Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Porozumienie na patrole ponadnormatywne

28 grudnia 2016 r. Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak i I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim mł. insp. Jacek Rzepkowski podpisali porozumienie. Na ponadnormatywny czas służby w 2017 roku piotrkowska komenda policji otrzymała 115 tysięcy złotych.

Już od stycznia 2017 roku na piotrkowskich ulicach pojawią się dwuosobowe patrole pełniące służbę zgodnie z przyjętym planem dyslokacji, stworzonym na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Uchwałę o przekazaniu środków finansowych dla piotrkowskiej policji podjęto na grudniowej sesji Rady Miasta. W projekcie budżetu miasta zabezpieczono 115 tysięcy złotych na patrole ponadnormatywne.
- Chcemy, aby poczucie bezpieczeństwa było odczuwalne przez piotrkowian. Patrole mają pojawiać się w każdej części Piotrkowa, przede wszystkim tam gdzie to zgłaszają mieszkańcy - mówił prezydent Krzysztof Chojniak dodając, że zwrócił się także z prośbą o patrolowanie klatek schodowych ponieważ na nich również dochodzi do zakłócania spokoju i porządku publicznego.

Z kolei mł. insp. Jacek Rzepkowski gwarantował, że patrole ponadnormatywne wykorzystywane są w szczególności do przeciwdziałania zagrożeniom wskazywanym przez mieszkańców naszego miasta. Są to zarówno patrole piesze, rowerowe, jak i zmotoryzowane. Komendant powiedział, że przekazane środki wystarczą na 920 służb pięciogodzinnych, przy czym porozumienie daje możliwość wystawienia służb ośmiogodzinnych.

 

Powrót na górę strony