Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie wyrabiał alkohol

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą piotrkowskiej jednostki zabezpieczyli 54 litry alkoholu, urządzenia do destylacji alkoholu oraz beczkę z zawartością blisko 200 litrów płynu tzw. „zacieru”.

Nielegalny alkohol, wbrew ustawie o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych, produkował 47-letni mieszkaniec gminy Czarnocin. Mężczyzna już został przesłuchany. Teraz może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Piotrkowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi pojechali na teren gminy Czarnocin, gdzie na jednej z posesji miał być nielegalnie wytwarzany alkohol. Kontrola pomieszczeń należących do 47-latka potwierdziła tą informację. Policjanci w pomieszczeniu gospodarczym zabezpieczyli  nie tylko urządzenia służące do destylacji alkoholu, beczkę z zawartością 200 litrów płynu tzw. „zacieru” ale również szklane naczynia z ponad 50 litrami już przygotowanego do spożycia alkoholu i 1750 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Właściciel towaru został już przesłuchany. Teraz zgodnie z obowiązującą ustawą o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych, za wyrabianie alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestrów może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej odpowie z kodeksu karnego skarbowego.

Powrót na górę strony