Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie 69- latki na pasach

Wypadek na przejściu dla pieszych w centrum Piotrkowa Trybunalskiego. Starsza kobieta przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych, wówczas została potrącona. Poszkodowana trafiła do szpitala. Kierowco! zachowaj ostrożność w rejonie przejść dla pieszych! Bądź przewidujący i rozważny na drodze!

24 listopada 2016 r. około godziny 20.55 na skrzyżowaniu ulicy Armii Krajowej i Słowackiego doszło do wypadku drogowego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 54- letnia kobieta kierująca citroenem C3 skręcając z ulicy Słowackiego w prawo w Armii Krajowej nie ustąpiła pierwszeństwa 69- letniej kobiecie, która znajdowała się na oznakowanym przejściu dla pieszych. 69- latka przechodziła przez jezdnię przy włączonym świetle zielonym. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierująca pojazdem była trzeźwa. Policjanci będący na miejscu zdarzenia wykonali oględziny oraz przesłuchali świadków wypadku. Jak wstępnie ustalili, kierująca autem najprawdopodobniej nie zachowała należytej ostrożności podczas zbliżania się do oznakowanego przejścia dla pieszych. Niewykluczone, że wpływ mogły mieć również niekorzystne warunki atmosferyczne utrudniające kierowcy widoczność, tj. padająca mżawka i duża mgła.  

Policjanci jeszcze raz apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Obecne warunki atmosferyczne nie są sprzyjające. Padający deszcz oraz odbijające się światła innych pojazdów w mokrej nawierzchni znacznie pogarszają pole widzenia. W takich warunkach należy zachowywać szczególną ostrożność oraz dostosowywać do nich prędkość pojazdu.
Apelujemy o większe bezpieczeństwo na drodze!

Powrót na górę strony