Informacje

,,Gimbusem bezpiecznie" – działania policjantów ruchu drogowego

Policjanci z wydziału ruchu drogowego w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przeprowadzają działania kontrolno – prewencyjne polegające na sprawdzeniu czy kierowcy szkolnych autobusów nie łamią przepisów.

Pierwsze dni roku szkolnego już za nami. To czas wzmożonej pracy dla policjantów ruchu drogowego, którzy intensyfikują kontrole zorganizowanego transportu autobusowego, z którego korzystają uczniowie w drodze ,,do" i ,,ze'" szkoły. 13 września 2022 roku na terenie Wolborza mundurowi wzięli pod lupę kierujących szkolnymi autobusami. Sprawdzali trzeźwość kierowców, posiadane przez nich uprawnienia do kierowania, stan techniczny pojazdów, aktualne badania techniczne i obowiązkowe ubezpieczenie OC. Mundurowi przyglądali się także zużyciu opon, sprawności systemów hamowania i kierowania w pojazdach , sprawdzali oświetlenie oraz wyposażenie gimbusów w apteczki i gaśnice. Takie działania mają na celu wykrycie usterek, które stworzyć mogą zagrożenie dla bezpieczeństwa przewożonych autobusami dzieci.

Dzisiaj wszystkie elementy policyjnej kontroli wypadły pozytywnie, nie wykryto żadnych nieprawidłowości a dzieci bezpiecznie dotarły na lekcje. Policyjne akcje ,, Gimbusem bezpiecznie" będą kontynuowane cyklicznie na terenie powiatu piotrkowskiego.

 

Dagmara Mościńska

  • policyjny radiowóz , w tle szkolne autobusy
  • na pierwszym planie radiowóz ruchu drogowego, w tle szkolny autobus
  • policyjny radiowóz pomiędzy szkolnymi autobusami, w tle widać budynek Szkoły Podstawowej w Wolborzu
  • policyjny radiowóz, w tle szkolne autobusy podczas działań policyjnych ,, Gimbusem bezpiecznie"
Powrót na górę strony