Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w Moszczenicy- potrącenie 78- letniej pieszej

Policjanci ponownie zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. To już kolejne potrącenie pieszego. Kierowco zwolnij- wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnych i niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie.

Obecnie policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło 20 listopada 2016 roku około godziny 16.40 w miejscowości Moszczenica na ulicy Piotrkowskiej. Wówczas 31- letni mieszkaniec powiatu kierujący pojazdem audi 80 potrącił przechodzącą przez jezdnię 78- letnią kobietę. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali policjanci z ruchu drogowego piotrkowskiej komendy. Wykonane przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że 31- latek był w stanie po użyciu alkoholu (0,42 promila alkoholu w organizmie).
    
Okres jesienno- zimowy to czas kiedy pieszy powinien szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo. Każdy element odblaskowy noszony o zmroku na wierzchniej odzieży z pewnością stwarza, że osoba piesza staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Zgodnie z nowelizacją Prawa o ruchu drogowym, każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Warto jednak nosić je również w mieście, bo tu najczęściej dochodzi do potrąceń pieszych. To właśnie ten szczegół sprawia, że obowiązek ma sens i jest potrzebny.  

 


 

 

Powrót na górę strony