Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za nietrzeźwym motorowerzystą

Po krótkim pościgu piotrkowscy policjanci zatrzymali 23-latka, który kierując motorowerem nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że był nietrzeźwy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

22 sierpnia 2022 roku około godziny 0:20 policyjny patrol zauważył na ulicy Modrzewskiego motorowerzystę. W związku z tym, że kierowca nie utrzymywał prostego toru jazdy, mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali znak do zatrzymania się. Mężczyzna widząc to przyspieszył usiłując uciec. Mundurowi rozpoczęli pościg. Uciekając wyjechał z Piotrkowa, a następnie wjechał do Majkowa Dużego, gdzie porzucił jednoślad i zaczął uciekać pieszo. Po chwili był już w rękach policjantów. Okazało się, że kierujący motorowerem 23-letni mieszkaniec powiatu miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia i wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuacje i swoje umiejętności. Zaburzona zostaje też równowaga, przez co można spowodować zagrożenie dla siebie jak i innych uczestników. Reagujmy, kiedy mamy podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Każdy z nas może zapobiec tragedii. Nie bójmy się działać. Informując o podejrzanych sytuacjach niejednokrotnie zapobiegamy tragedii na drodze. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112. Pamiętajmy też, że niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem, a podczas ucieczki możemy stworzyć zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników ruchu drogowego. Przestępstwo niezatrzymania się do kontroli jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Izabela Gajewska

Powrót na górę strony