Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

"Służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…..” Między innymi te słowa wypowiedzieli nowo przyjęci do służby policjanci. Już dzisiaj wyjadą do ośrodka szkoleniowego gdzie rozpoczną kurs podstawowy, aby następnie trafić do odpowiedniej komendy.

16 listopada 2016 r. ślubowanie od trzech policjantów i policjantki przyjął Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim insp. Piotr Nowicki. Była to dla całej czwórki bardzo ważna chwila. Dzisiejsze wydarzenie to zwieńczenie ich trudu i starań. Już dzisiaj wyjeżdżają na kurs podstawowy do ośrodka szkoleniowego. Są gotowi – to przecież spełnienie ich marzeń. W szkole Policji będą zdobywać wiedzę m.in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej.  
Na zakończenie dzisiejszej uroczystości insp. Piotr Nowicki życzył młodym adeptom powodzenia w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Życzył wytrwałości i powodzenia na egzaminach. Komendant dodał, że policyjna służba to wiele wyrzeczeń, wielkie zobowiązanie ale też piękno tego zawodu.   

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:
obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych, posiadający, co najmniej średnie wykształcenie, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

 

Powrót na górę strony