Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dotarli na czas by uratować życie 14-latce

Szybka reakcja sulejowskich policjantów pozwoliła na dotarcie i uratowanie życia 14-latce, która targnęła się na własne życie. Dzięki ich determinacji nie doszło do tragedii, a dziewczyna trafiła pod opiekę medyków.

10 kwietnia 2022 roku po północy, dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na terenie gminy Sulejów 14-latka targnęła się na własne życie. Ze zgłoszenia wynikało, że dziewczyna połknęła tabletki i dokonała próby samookaleczenia. Wiedząc, że w takiej sytuacji liczy się każda minuta, policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania. Mundurowi odnaleźli 14-latkę. Dziewczyna posiadała na ciele ślady samookaleczenia. Przyznała się też, że zażyła tabletki. Policjanci na miejsce wezwali służby medyczne, które udzieliły nieletniej pomocy.

Pamiętajmy, że osoby planujące popełnić samobójstwo, często wysyłają sygnały ostrzegawcze, cicho wołając o pomoc. Nie ignorujmy ich, okażmy zrozumienie i zaproponujmy pomoc. Nasza czujność może uratować ludzkie życie. Osoby mierzące się z trudnymi życiowymi sytuacjami mogą liczyć na pomoc specjalistów, dzwoniąc na numery telefonów:

Telefon Zaufania dla Dorosłych – 116 123

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111

W sytuacji, kiedy podejrzewamy, że czyjeś życie jest zagrożone, nie czekajmy, dzwońmy na numer alarmowy 112!

st. asp. Izabela Gajewska

  • sygnały świetlne na policyjnym radiowozie
Powrót na górę strony