Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Forum ku bezpieczeństwu

28 października 2016 roku w auli piotrkowskiej komendy policji odbyło się spotkanie podsumowujące miesiąc funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie podległym tej jednostce.

W zorganizowanej przez Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim konferencji oprócz funkcjonariuszy policji wzięli udział także przedstawiciele samorządu, innych służb mundurowych oraz instytucji współpracujących w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W okresie funkcjonowania interaktywnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy miasta i powiatu piotrkowskiego zgłosili 374 zdarzenia wskazując miejsca, które w ich ocenie są niebezpieczne. Ze sprawdzonych przez policjantów zgłoszeń 19,2 % zostało potwierdzonych. Mieszkańcy powiatu wskazali, że największą uciążliwością jest łamanie przepisów ruchu drogowego. Chodzi przede wszystkim o przekraczanie przez kierowców dozwolonej prędkości i nieprawidłowe parkowanie. Odnotowano także zgłoszenia dotyczących spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Lokalna społeczność wskazała jako niebezpieczne, miejsca - gdzie grupuje się młodzież - oraz te, gdzie dochodzi do aktów wandalizmu. Przypominamy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji.

Co ważne, zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

 

  • spotkanie podsumowujace funkcjonowanie map zagrożeń
  • uczestnicy spotkania - mapy zagrożeń bezpieczeństwa
  • prezentacja dot. funkcjonowania mapy zagrożęń bezpieczeństwa
Powrót na górę strony