Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek śmiertelny w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Hutniczej w Piotrkowie Trybunalskim. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniosła 91-letnia piotrkowianka.

Do zdarzenia doszło 11 stycznia 2021 roku po godzinie 11:30 na ulicy Hutniczej w Piotrkowie Trybunalskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 47-letni piotrkowianin kierujący peugeotem 308 wyjeżdżał z parkingu. Tor jazdy pojazdu wskazywał, że był on skierowany przodem do ulicy. Włączając się do ruchu potrącił 91-letnią kobietę, która zmarła na miejscu pomimo reanimacji. 47-latek był trzeźwy. Analiza zebranego materiału dowodowego pozwoli ustalić, czy kierujący potrącił idącą chodnikiem 91-latkę, czy też na nią najechał. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków. Prowadzone pod nadzorem prokuratury dalsze postępowanie wyjaśni przebieg zdarzenia.

Policjanci przypominają, że podczas wykonywania manewru włączania się do ruchu należy zachować szczególną ostrożność. Należy dokładnie sprawdzić, czy możemy włączyć się do ruchu nie stwarzając zagrożenia dla innych uczestników. Pamiętajmy też, że włączając się do ruchu mamy obowiązek ustąpienia pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego.

st. asp. Izabela Gajewska

  • zdjęcie z miejsca zdarzenia, widoczny peugeot 308, dwa radiowozy oznakowane, karetka oraz wóz strażacki
Powrót na górę strony