Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny finał kąpieli

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim ustalają dokładne okoliczności i przyczyny śmierci 55 –letniego mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego, którego ciało zostało znalezione w zbiorniku wodnym Bugaj.

W niedzielę 21 sierpnia 2016 roku dyżurny piotrkowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnym utonięciu mężczyzny w zbiorniku wodnym na terenie miasta. Ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia wynikało, że trzech mężczyzn wypoczywało nad wodą. Dwóch z nich postanowiło przepłynąć na drugi brzeg. W trakcie wyprawy 55-latek zawrócił do miejsca wypoczynku. Po pewnym czasie okazało się, że zaginął, jednak jego znajomi nie potrafili wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Obaj byli pijani. Mieli w organizmach ponad 2 promile alkoholu każdy. Funkcjonariusze policji i straży pożarnej prowadzili działania poszukiwawcze zarówno w wodzie jak i na lądzie. 23 sierpnia 2016 roku w godzinach południowych ciało piotrkowianina zostało znalezione w akwenie. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim zostało zabezpieczone w prosektorium celem wykonania sekcji zwłok.

Policjanci apelują o rozsądek i więcej wyobraźni podczas spędzania wolnego czasu nad wodą. Do większości tragedii dochodzi przez lekkomyślność pływających oraz lekceważenie obowiązujących przepisów. Pływanie po alkoholu, który skłania do brawury, obfitym posiłku, długiej kąpieli słonecznej, a także w miejscu nieznanym i niedozwolonym grozi utonięciem. Przed Nami jeszcze tydzień wakacji – czasu, który sprzyja wyjazdom nad kąpieliska zarówno dozorowane przez ratowników, jak i te niestrzeżone. W tym okresie częściej dochodzi do różnych wypadków na zbiornikach wodnych oraz utonięć.


Policja apeluje o zachowanie ostrożności !!!

Powrót na górę strony