Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie zdarzeń drogowych

W ciągu dwóch dni weekendu na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu doszło do 8 wypadków drogowych. W pięciu przypadkach osoby uczestniczące w zdarzeniach po hospitalizacji zostały zwolnione do domu. Wśród nich 21- letni kierowca BMW jechał na podwójnym gazie. Zakończył podróż w rowie. Mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

3 lipca około godziny 9.45 na drodze S8, 324 km przy zjeździe na DK 1 w kierunku na Częstochowę doszło do wypadku. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 28- letnia kobieta kierująca pojazdem peugeot 207 z nieustalonych przyczyn na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego kilkakrotnie uderzyła w barierę energochłonną. Kierująca samochodem i jej 30- letni pasażer z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. 28- latka była trzeźwa.
Tego samego dnia około godziny 12.55 miało miejsce kolejne zdarzenie drogowe w miejscowości Wola Bykowska. Wówczas 25- letni kierujący volkswagenem golfem na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, był trzeźwy. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie trybunalskim wyjaśniają dokładne okoliczności zaistniałych wypadków drogowych.      

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożną jazdę. Przy dużych prędkościach, chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie. Należy pamiętać aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Bardzo ważna jest także koncentracja oraz umiejętność przewidywania. Za kierownicę zawsze wsiadajmy wypoczęci!!

Powrót na górę strony