Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu piotrkowskiego.

Piotrkowscy policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny zaistniałych zdarzeń drogowych.

Pierwszy wypadek mundurowi odnotowali 18 czerwca 2016 r. około godziny 14.40 w miejscowości Gutów Mały. Wówczas 92- letni mieszkaniec powiatu kierujący samochodem fiat 126p jadąc od miejscowości Żeronie nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu a następnie dachował. Mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń- pozostał w szpitalu. Kierowca był trzeźwy. 

Tego samego dnia około godziny 15.30 na DK74, 3,6 km doszło do kolejnego wypadku drogowego. 70- letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego kierujący samochodem ford fiesta jadąc drogą DK74 w kierunku miejscowości  Jaksonek z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia czołowego z samochodem audi A4, którym kierował 20- letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego jadący w kierunku Sulejowa. 70- letni kierowca forda i 19- letnia pasażerka audi zostali przewiezieni do szpitala. 20- letni kierowca audi był trzeźwy.  

19 czerwca około godziny 21.40 kolejne zdarzenie miało miejsce w miejscowości Łochyńsko gm. Rozprza. 19- letni kierowca seata ibizy jadąc od miejscowości Rozprza w kierunku Lubienia w wyniku nieprawidłowej obserwacji drogi najechał na tył mercedesa stojącego po prawej stronie jezdni, oczekującego na możliwość wjazdu na posesję. Obydwoje kierujący byli trzeźwi.
 

Policja przypomina!!
Mocne słońce sprawia, że widoczność na drodze jest gorsza i kierowca szybciej się męczy. Wyruszając więc w takich warunkach w podróż, warto pamiętać o zasadach zapewniających bezpieczeństwo podczas wysokich temperatur.
Wiosna dla kierowców oznacza nie tylko wymianę opon na letnie i przegląd samochodu po zimie, ale także konieczność przygotowania się na duże ilości promieni słonecznych. Wielu o tym ostatnim zapomina. Bez odpowiednich okularów przeciwsłonecznych i czystych szyb, kierujący może zostać oślepiony i spowodować niebezpieczne sytuacje na drodze.
Oślepiony słońcem kierowca ma dużo bardziej ograniczone pole widzenia i znacznie mniejszy komfort jazdy. Bardzo łatwo w takich warunkach o niebezpieczną sytuację na drodze. Dlatego niezbędnym wyposażeniem samochodu każdego kierowcy w okresie wiosenno- letnim powinny być okulary przeciwsłoneczne.


 

Powrót na górę strony