Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie długiego weekendu- Boże Ciało 2016

Po kilku dniach majowego weekendu poza domem przyszedł czas na powroty do miejsca zamieszkania. Na drogach całej Polski był wzmożony ruch. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwały zwiększone siły policji. Funkcjonariusze apelowali o bezpieczną i rozważną jazdę. Od środy na drogach powiatu piotrkowskiego doszło do 6 wypadków, w których rannych zostało 6 osób. Stróże prawa odnotowali 25 kolizji i przeprowadzili 529 badań na trzeźwość, wszystko po to aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Musimy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa. To my sami musimy podnosić jego poziom przez kulturalną jazdę, zgodną z przepisami prawa.

Funkcjonariusze podczas kontroli sprawdzali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach lub urządzeniach technicznych. Zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stan trzeźwości kierujących.
WYPADKI DROGOWE
25 maja 2016 roku około godziny 13.35 w Czarnocinie na ulicy Głównej, 39- letni kierujący oplem astrą w wyniku nieprawidłowej obserwacji drogi najechał na tył pojazdu tej samej maki, którym kierowała 41- letnia kobieta. 39 latek był nietrzeźwy- miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala.   
26 maja godz. 20.30 w Piotrkowie Trybunalskim na ulicy Michałowskiej 5- letni chłopiec idący wraz z rodzicami lewą stroną jezdni wykorzystując moment nieuwagi opiekunów przebiegł nagle na drugą stronę w wyniku czego został potracony przez jadący w przeciwnym kierunku motocykl. Dziecko z obrażeniami ciała zostało przewiezione do szpitala w Łodzi. Kierujący jednośladem był trzeźwy.
28 maja około godziny 12.10 kolejny wypadek w miejscowości Rękoraj gm. Moszczenica, na 5,4 km drogi K-91. Kierujący oplem astra najechał na tył poprzedzającego samochodu toyota avensis. Pojazdy jechały od strony Łodzi. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi. Pasażerka opla trafiła do szpitala.
28 maja godz. 12.50 wypadek w Moszczenicy na ulicy Piotrkowskiej. Wówczas 24- letnia kobieta kierująca renault laguna podczas włączania się do ruchu nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Piotrkowa Trybunalskiego motocykliście, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.
Kolejny wypadek również 28 maja około godziny 21.40 w miejscowości Cieślin gm. Rozprza. 54- letni kierowca samochodu volkswagen wento z nieustalonych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem a nastepnie dachował. Poszkodowany kierujący pojazdem pozostał w szpitalu. Miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.
29 maja o godzinie 13.30 w miejscowości Rękoraj droga K-91 kierujący samochodem opel vectra jadąc w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego nie dostosował prędkości do warunków ruchu i nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, który właśnie wykonywał manewr skrętu w lewo. Nastepnie kierowca opla zjechał na lewy pas ruchu próbując wyprzedzić opla corsę, w wyniku czego został uderzony przez ten pojazd. 34- letni łodzianin kierujący vectrą był trzeźwy, natomiast roczny chłopczyk- pasażer wraz z matką zostali przewiezieni do CentrumMmatki Polki w Łodzi.
Policjanci z piotrkowskiej Policji wyjaśniają dokładne okoliczności zaistniałych zdarzeń drogowych.  

Ponadto 25 maja 2016 roku policjanci z drogówki prowadzili działania pod hasłem „Alkohol i narkotyki”. W wyniku akcji mundurowi skontrolowali 350 kierujących pojazdami. W ręce stróżów prawa wpadło 4 kierujących na „podwójnym gazie”. Funkcjonariusze zatrzymali 26 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdu.
Zarówno w dzień wyjazdu na weekend jak i w dzień powrotu były zaplanowane zwiększone siły policyjne.

 

Powrót na górę strony