Narkotyki ukryte w toalecie - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki ukryte w toalecie

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim zatrzymali 34-latka, który posiadał narkotyki oraz 32-letniego handlarza nielegalnym towarem. Gdy weszli do mieszkania dilera, mężczyzna próbował pozbyć się dowodów swojej winy, wrzucając narkotyki do toalety. Policjanci zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę, a wobec mężczyzny prokurator skierował wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Zdarzenie miało swój początek przed południem 19 listopada 2017 roku. Piotrkowscy policjanci, którzy pełnili służbę we wschodniej części miasta zauważyli jak na podwórku jednej z posesji dwaj mężczyźni coś sobie przekazują. Sprawa tym bardziej zainteresowała funkcjonariuszy, ponieważ jeden z piotrkowian był im znany ze swojej wcześniejszej przestępczej działalności narkotykowej. Po chwili jeden z mężczyzn wsiadł do zaparkowanej przed domem mazdy i odjechał. Policjanci natychmiast podjęli działania. Ulicę dalej zatrzymali pojazd do kontroli i okazało się, że  przypuszczenia mundurowych były trafne.  34-latek ukrywał w rękawie kurtki dwie torebki ze srodkami odurzajacymi. Na tym sprawa się nie zakończyła. Stróże prawa zapukali do domu drugiego z piotrkowian. Mężczyzna nie chciał otworzyć. Policjanci przystąpili do działania. Gdy tylko podjęli interwencję, mężczyzna w popłochu chciał pozbyć się dowodów swojej winy. Wrzucił do toalety poporcjowany susz roślinny oraz biały proszek. Część nielegalnego towaru próbował także spalić w węglowej kuchni. Natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy pozwoliła zabezpieczyć blisko 130 gramów suszu i ponad 50 gramów białego proszku. Wstępne badanie testerami narkotykowymi dało wynik pozytywny w kierunku marihuany i amfetaminy.

32-letni właściciel narkotyków trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków narkotycznych oraz wprowadzania ich do obrotu a także handlu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator podjął decyzję o skierowaniu wobec podejrzanego wniosku do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. 34-latkowi za posiadanie narkotyków - blisko 2,5 grama, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.