Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja prędkość

19 kwietnia 20`16 r. w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim prowadzili ogólnopolską akcję „Prędkość”, która dotyczy poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze wykorzystali wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości. Kontrole skierowane były głównie na tych kierowców, którzy nie przestrzegali ograniczeń prędkości. Stróże prawa w takim przypadku sprawdzali również wyposażenie samochodu i wymagane dokumenty jak też kontrolowali stan trzeźwości. Policjanci podczas wczorajszych działań skontrolowali 51 pojazdów. Wśród nich ujawnili trzydziestu trzech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Dwudziestu siedmiu z nich zostało ukaranych mandatami. Rekordzistą ignorującym obowiązujące przepisy okazał się 22- letni kierujący dacią dokker, który przejeżdżając przez miejscowość Niechcice, przekroczył prędkość o 88 km/h. Policjanci zatrzymali 22- latkowi prawo jazdy.

Kary dla kierujących, którzy nie przestrzegają obowiązującej prędkości są określone w taryfikatorze mandatów i punktów karnych. Kierowcy, którzy w szczególny sposób stworzą zagrożenie na drodze mogą spodziewać się zatrzymania prawa jazdy i skierowania wniosku do sądu o ukaranie.
Mandat karny w kwocie do 500 złotych i nawet 10 punktów karnych może otrzymać kierujący przekraczający dopuszczalną prędkość jazdy tj. powyżej 50 km/h
Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

  • policjant przeprowadzajacy kontrolę prędkości
  • pomiar prędkości
Powrót na górę strony