Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie majowego weekendu na drogach

Nad bezpieczeństwem na drodze podczas weekendu majowego czuwało 97 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Od 28 kwietnia 2017 r do 3 maja na drogach naszego miasta i powiatu doszło do 3 wypadków drogowych, w których rannych zostało 6 osób. Policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących i 3 osoby po użyciu alkoholu.

29 kwietnia około godziny 18.20 na drodze serwisowej dla S8 na wysokości 343,8 km przy zjeździe do baru doszło do wypadku drogowego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 66- letni mieszkaniec województwa łódzkiego kierujący skodą fabia jechał drogą jednokierunkową pod prąd i zderzył się z jadącym prawidłowo samochodem ciężarowym DAF z naczepą. W wyniku zdarzenia 4 pasażerów w wieku od 16 do 19 lat oraz kierowca skody trafili do szpitali. 54- letni obywatel Litwy kierujący ciężarowym pojazdem był trzeźwy, natomiast trzeźwość kierującego autem osobowym będzie znana po wykonaniu badań krwi.
 
Do kolejnego zdarzenia doszło 2 maja około godziny 10.20 na drodze wewnętrznej marketu przy ulicy Sulejowskiej. Wówczas 60- letni kierowca pojazdu renault master wykonując manewr cofania spod magazynu potracił 66- letnia pieszą przechodząca po wyznaczonym przejściu. Kierowca był trzeźwy i poszkodowana piesza również trzeźwa, co potwierdziły wykonane przez policjantów badania alkosensorem. Piotrkowianka poszkodowana w wypadku trafiła do szpitala.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych około 21.50 w miejscowości Krzemieniewice miało miejsce koleje zdarzenie z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 40- letni pieszy będący w stanie nietrzeźwości wszedł wprost pod nadjeżdżający samochód renault megan, którym kierował 51- letni mężczyzna. Kierowca samochodu był trzeźwy. Wynik stanu trzeźwości pieszego, który pozostał w szpitalu potwierdzą badania krwi.   

Mundurowi podczas prowadzonych kontroli drogowych nałożyli na kierujących 186 mandatów karnych w tym za przekroczenie prędkości 129. Policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto ukarali mandatami 6 pieszych a wobec 9 zastosowali pouczenia. Stróże prawa byli bardzo rygorystyczni wobec kierowców, którzy nie zapięli pasów bezpieczeństwa i nie stosowali fotelików- łącznie 34 osoby. Ujawnili 11 przypadków naruszenia przepisów przez kierujących wobec pieszych. Policjanci podczas majowego weekendu przebadali na trzeźwość 665 kierowców.  Ponadto funkcjonariusze wyjechali do 27 kolizji drogowych.

Powrót na górę strony