Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek z udziałem motocyklisty

Motocyklista suzuki zderzył się z kierującą osobowym pojazdem. Policjanci apelują o rozwagę.

23 kwietnia 2017 r około godziny 8.15 na drodze A1 na 396,9 km w kierunku na Częstochowę doszło do wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że 40- letni mieszkaniec Warszawy kierujący motocyklem suzuki GSF najprawdopodobniej w wyniku nieprawidłowej obserwacji drogi najechał na tył samochodu opel corsa. 90- letnia łodzianka kierująca pojazdem osobowym jechała lewym skrajnym pasem ruchu w kierunku Częstochowy. Motocyklista w wyniku uderzenia przewrócił , w wyniku czego doznał poważnych obrażeń ciała. Poszkodowany 40- letni mężczyzna został przetransportowany helikopterem do szpitala im. Kopernika w Łodzi. Kierująca oplem była trzeźwa. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny zaistniałego wypadku drogowego.  
 
Sezon motocyklowy rozpoczęty. Policjanci apeluja do kierujacych jednośladami. Ładna pogoda i sprzyjające warunki drogowe spowodowały, że z dnia na dzień na drogach pojawia się coraz więcej miłośników jednośladów. Dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, policjanci apelują o ostrożność na drodze.
Jeżeli dochodzi do tego prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania motocyklem, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, wtedy moment utraty panowania nad motocyklem i zderzenie z innym uczestnikiem ruchu, kończy się najczęściej tragicznie. Kierowcy jednośladów muszą pamiętać o zachowaniu bezpiecznego odstępu od samochodu, a w trakcie manewru nie mogą najeżdżać na linię ciągłą.

Również kierowcy samochodów w stosunku do kierowców jednośladów popełniają błędy, do których należą m.in. nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wykonywany manewr skrętu, bądź zmiana pas ruchu, nie upewniwszy się czy kierowca ma do tego prawo. Kierowcy samochodów powinni pamiętać, że motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mają takie same prawa jaki i oni.

 

Powrót na górę strony