Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek na DK-1

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku z udziałem trzech pojazdów, w którym zginęły dwie osoby. Apelujemy o więcej wyobraźni na drodze.

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 24 marca 2017 roku około godziny 19.30 na 416 kilometrze drogi K-1, na pasie w kierunku Częstochowy. W przebiegu tego zdarzenia 47-letni kierujący samochodem skodą fabia, przejeżdżając przez DK-1 w kierunku Huty Porajskiej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 29-letniej kierującej fordem modeo, poruszającej się drogą z pierwszeństwem w kierunku Częstochowy.  Doszło do zderzenia tych dwóch pojazdów, w które następnie uderzył kierujący skodą octawią, jadący także w kierunku Częstochowy. W wyniku wypadku śmierć poniosło dwóch mężczyzn – mieszkańców powiatu piotrkowskiego w wieku 27 i 47 lat, podróżujących skodą fabią. Kierujaca i pasażerka forda z obrażeniami ciała zostały przewiezione karetka pogotowia ratunkowego do szpitala w Bełchatowie. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Stan trzeźwości 47-letniego kierującego skodą fabia będzie znany po przeprowadzonej sekcji zwłok.

Utrudnienia w ruchu na tym odcinku drogi trwały około 6 godzin. Policjanci zorganizowali objazdy z miejscowości Jeżów do miejscowości Kalisko, a następnie do Kamieńska aż do DK – 1.   

Powrót na górę strony