Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek na ulicy Piłsudskiego na wysokości wiaduktu kolejowego

Zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury, w tym padający śnieg, wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Piotrkowscy policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

22 stycznia 2017 r około godziny 21.15 na ulicy Piłsudskiego w Piotrkowie Trybunalskim doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20- letni mieszkaniec powiatu kierujący samochodem mini cooper jadąc ulicą Piłsudskiego  w kierunku ulicy Sienkiewicza najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do zderzenia z samochodem oplem vectra, a następnie uderzył w ścianę wiaduktu. 20- latek z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. 41- letni kierowca opla i kierujący mini cooperem byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny zaistniałego zdarzenia drogowego.   

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być jedną z przyczyn wypadku lub kolizji. Brak wyobraźni, brawurowa i zbyt pewna siebie jazda, używanie w trakcie jazdy telefonu komórkowego może skutkować tragedią wielu rodzin.

 

Powrót na górę strony