Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w centrum Piotrkowa- autobus komunikacji miejskiej zderzył się z dwoma pojazdami osobowymi

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 19 stycznia 2017 r. około godziny 22.20 na skrzyżowaniu ulicy Sikorskiego z ulicą Kostromską w Piotrkowie Trybunalskim. 9 osób doznało obrażeń ciała. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 47- letni piotrkowianin kierujący autobusem komunikacji miejskiej jadąc ulicą Kostromską w kierunku ulicy Dmowskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z pojazdami osobowymi renault megane i volkswagen polo. Kierowcy samochodów osobowych jechali ulicą Sikorskiego w kierunku miasta. Kierujący autobusem przejeżdżał skrzyżowanie przy włączonej pulsującej światłem pomarańczowym sygnalizacji świetlnej. W wyniku zdarzenia 9 osób doznało obrażeń ciała. Poszkodowani w zdarzeniu zostali przewiezieni do szpitali w Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie. Trzy osoby spośród nich po udzieleniu pomocy medycznej zostały zwolnione do domu. Na szczęście w groźnie wyglądającym wypadku nie było ofiar śmiertelnych. Kierowca autobusu oraz 23- letni mężczyzna kierujący samochodem renault i 20- letni kierowca volkswagena byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności zaistniałego zdarzenia drogowego.  

Kierowco zachowaj szczególną ostrożność! Sygnalizacja na „pulsującą żółtą” z reguły zmienia się w późnych godzinach wieczornych! Policjanci przypominają, że pulsujące światło powinno być sygnałem „nie masz pierwszeństwa, uważaj”- z każdej strony!.

 

 

 

Powrót na górę strony