Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne spotkanie policjantów z dziećmi w ramach bezpiecznych ferii

Z ciekawością i wypiekami na twarzach mali goście wsłuchiwali się w słowa policjantów, którzy dzisiaj poświęcili swój czas po to aby ferie byył dla nich bezpieczne, radosne i ciekawe.

19 stycznia 2017r dzieci z Domu Kultury w Moszczenicy i grupka najmłodszych uczniów odpoczywających na półkoloniach w Piotrkowie Trybunalskim miło spędziła czas zwiedzając piotrkowską komendę Policji. Funkcjonariusze wieloma atrakcjami zajęli dzieciom dwie godziny z dala od nudy i monotonii. Ale było bezpiecznie i wesoło. Funkcjonariusze dużo mówili o bezpieczeństwie podczas wolnych zimowych dni. Milusińscy obejrzeli przygotowane krótkie filmiki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię a także otrzymały wskazówki jak skutecznie ustrzec się przed atakiem psa. Policjantka prowadząca dzisiejsze zajęcia kierowała pochwały za wiedzę jaką wykazali się mali uczniowie. Milusińscy obejrzeli sprzęt jakim dysponuje policja, z wielką ochotą przymierzały kamizelki mimo iż były zbyt duże i zbyt ciężkie.
Na zakończenie cała grupa dzieci udała się na plac komendy, gdzie można było wsiąść w policyjne radiowozy. Pod bacznym okiem policjanta milusińscy mogli użyć sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Mali goście poznali dzisiaj kolejnego pieska policyjnego o imieniu Arko. Opiekun czworonoga st.asp. Adam Żurek przekazał wiele ciekawych informacji o policyjnej pracy służbowego psa.