Informacje

Śmiertelny wypadek na DK 91

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej numer 91, pomiędzy Piotrkowem a Rozprzą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fiatem wjechał na drogę z pierwszeństwem, nie ustępując go kierującemu bmw. W wyniku poniesionych obrażeń 50-letnia pasażerka pandy poniosła śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło 4 lipca 2024 roku o godzinie 5:50 na drodze krajowej numer 91, pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Rozprzą. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem fiat panda, jadąc drogą podporządkowaną od strony Zalesic, w kierunku ulicy Moryca, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu drogą krajową numer 91 kierującemu bmw, który poruszał się od strony Piotrkowa Trybunalskiego w kierunku Rozprzy, doprowadzając do zderzenia pojazdów. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć poniosła 50-letnia pasażerka fiata, natomiast kierowca został przewieziony do szpitala. Kierowca bmw był trzeźwy. Mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana przez kilka godzin.

Przypominamy, że zachowanie ostrożności na drogach jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Podczas wyjazdu na drogę z pierwszeństwem należy zachować szczególną ostrożność nadmierna prędkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pośpiech na drodze nigdy nie jest dobrym doradcom i może on prowadzić do błędnych decyzji i groźnych wypadków. Pamiętajmy również, aby przed podróżą ocenić nasze stan psychofizyczny, co również wpływa na naszą uwagę i koncentrację. Zadbajmy, aby nasza podróż była bezpieczna.

asp. szt. Izabela Gajewska


 

  • Policjanci podczas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia.
  • Policjanci podczas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia.
  • Policjanci podczas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia.
Powrót na górę strony