Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź bezpieczny w odblaskowej kamizelce

16 stycznia 2017 r piotrkowscy policjanci w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w ramach działań profilaktycznych spotkali się z lokalną społecznością w miejscowości Mierzyn gmina Rozprza.

Po zakończonej mszy świętej w kościele Matki Boskiej Bolesnej z lokalną społecznością spotkali się   Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim insp. Dariusz Partyka, Naczelnik Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego podinsp. Artur Wnuk, Stanisław Cubała Starosta Powiatu Piotrkowskiego i kierownik Zarządzania Kryzysowego Ryszard Musiałowicz. Starosta Piotrkowski podczas mszy świętej powiedział o projektach realizowanych przez starostwo a Komendant Partyka skupił się na bezpieczeństwie i zakomunikował jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Szczególną uwagę zwrócił na bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego, rowerzystów i motocyklistów. Bowiem ta grupa użytkowników dróg w przeciwieństwie  do kierowców i pasażerów samochodów jest najbardziej narażona na niebezpieczeństwo. Komendant zaapelował aby nawet w terenie zabudowanym używać elementów odblaskowych. Pieszy jest bardziej widoczny posiadając elementy odblaskowe. Mogą to być różnego rodzaju zawieszki, bransoletki,  naklejki, torby, plecaki. A od wczorajszego spotkania z pewnością będą to kamizelki odblaskowe. Inspektor Dariusz Partyka przypomniał o obowiązującej od 31 sierpnia 2014 roku znowelizowanej ustawie Prawo o ruchu drogowym, która nakłada na wszystkich pieszych, którzy po zmroku poruszają się w terenie niezabudowanym, obowiązek używania elementów odblaskowych.
Po zakończonym nabożeństwie uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe. Mieszkańcy chętnie odbierali odblaskowe kamizelki, które zakupiło Starostwo Powiatowe.  

Powrót na górę strony