Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsze kontrole autobusów podczas ferii

14 stycznia 2017 r.- w pierwszym dniu rozpoczynających się ferii zimowych policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzili trzy kontrole autobusów przewożących dzieci na wypoczynek. Trzeźwość kierowcy to to podstawowe badanie przeprowadzone przez kontrolerów. Stróże prawa skrupulatnie sprawdzali wszystkie dokumenty kierujących pojazdami. Policjanci pod lupę wzięli uprawnienia kierujących oraz stan techniczny samochodów i autokarów przewożących dzieci. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo.

Kontrole autokarów w okresie ferii zimowych, będą przeprowadzane przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, po wcześniejszym zgłoszeniu(telefonicznie codziennie całą dobę tel. 44 647-94-62 lub od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 tel. 44 647-94-25). Kontrole przeprowadzane będą na parkingu przed budynkiem komendy, każdego dnia tygodnia (w ustalonym terminie). Podczas kontroli będzie sprawdzany stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców. 

Siadając za kierownicą samochodu zadbajmy o to, by wyjazd stał się przyjemnością, a nie walką o przetrwanie. Nie należy wyruszać w drogę, gdy jest się zmęczonym lub niewyspanym. Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. Przez całą drogę kierowca powinien mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Trzeba też zwrócić uwagę, aby rodzina także jechała w pasach, a małe dziecko w specjalnym foteliku. Gdy pojawi się zmęczenie najlepiej zatrzymać się i zrobić koniecznie kilku lub kilkunastominutową przerwę w kierowaniu.

 

Powrót na górę strony