Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo podczas ferii przede wszystkim

13 stycznia 2017 r. dzieci ostatni raz uczestniczyły w zajęciach szkolnych przed długo wyczekiwanymi feriami zimowymi. Policjanci przypominają o konieczności dbania o to, by wypoczynek najmłodszych przebiegał bezpiecznie. Dzielnicowi będą spotykać się z uczniami szkół powiatu piotrkowskiego i rozmawiać o bezpieczeństwie w trakcie ferii. Funkcjonariusze podczas ferii odwiedzą niektóre placówki, w których organizowane będą kolonie i półkolonie.

Piotrkowscy policjanci będą spotykać się z dziećmi i młodzieżą szkolną, aby porozmawiać o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. W trakcie spotkań funkcjonariusze będą przypominać najmłodszym jak bezpiecznie poruszać się po mieście. Będą przestrzegać, aby nie organizować zabaw w miejscach zagrożonych takie jak zamarznięte akweny czy górki w okolicach jezdni. Przypomną wypoczywającym uczniom oraz ich opiekunom o konsekwencjach nieprawidłowego zachowania takiego jak rzucanie śnieżkami w jadące samochody, bawienie się w miejscach niedozwolonych czy też organizowanie przez dorosłych kuligów przy użyciu samochodu. Już w pierwszym tygodniu ferii uczniowie niektórych piotrkowskich szkół odwiedzą piotrkowską komendę. Podczas trwania ferii zimowych policjanci wraz z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej będą kontrolować te placówki w których organizowane są półkolonie i kolonie dla dzieci. Ale nie tylko kontrole!. Wizyty mundurowych to także prowadzone prelekcje na temat bezpiecznego wypoczynku. Mundurowi obejmą też nadzorem piotrkowskie lodowisko przy ulicy Parkowej ale też będą kontrolować zmarznięte akweny wodne. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy wchodzeniu na zamarznięte jeziora, stawy czy rzeki.
Zamarznięte akweny wodne zachęcają do wchodzenia na lód i ślizgania się na nim. Policjanci ostrzegają!. Nawet gdy mróz jest silny, nie oznacza to jednak, że lód jest gruby i nie popęka pod ciężarem ciała.

Przy okazji ferii policjanci przypominają o funkcjonującej od września 2016 roku Krajowej Mapie Zagrożeń  Bezpieczeństwa. Warto podkreślić, że  każdy z nas ma możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Policja nie zbagatelizuje żadnego sygnału, każde nowe naniesienie na mapę będzie zweryfikowane. Jeśli informacje się potwierdzą, policjanci wprowadzą je wprost na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardziej szczegółowe informacje, dotyczące również niższych szczebli podziału terytorialnego, w tym dzielnic, osiedli a nawet ulic. Wszystko po to, aby nam wszystkim żyło się bezpiecznie.
UWAGA! "Mapa" nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.