Informacje

Piątkowe działania prędkość – podsumowanie

17 maja 2024 był dniem poświęconym prowadzeniu wzmożonych akcji pomiaru prędkości. Piotrkowscy policjanci w ramach ogólnopolskich działań sprawdzali, z jaką prędkością poruszają się kierowcy na drogach miasta i powiatu. Ci, którzy za mocno nacisnęli pedał gazu, musieli liczyć się z mandatem karnym.

Policjanci cyklicznie przeprowadzają działania, które mają na celu sprawdzenie prędkości wśród kierowców poruszających się ulicami miasta i powiatu. W piątek, w całym kraju zostały przeprowadzone takie kontrole, również na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego. Piotrkowscy mundurowi skontrolowali łącznie 175 uczestników ruchu drogowego, podczas których ujawnili 172 wykroczeń, w tym 168 przekroczeń dozwolonej prędkości. W 100 przypadkach kontrole zakończyły się mandatami karnymi, a w 78 przypadkach uczestnicy zostali pouczeni. Został również skierowany 1 wniosek do sądu o ukaranie. Podczas działań zatrzymali też 3 dowody rejestracyjne.

Apelujemy, aby dostosowywać prędkość do obowiązujących przepisów, a także do warunków panujących na drodze. W rejonie przejść dla pieszych, czy placówek oświatowych należy zachować bezpieczną prędkość, a także szczególną ostrożność. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Zwolnijmy i bezpiecznie dojedźmy do celu.
 

asp. sztab. Izabela Gajewska

  • Policjanci podczas kontroli drogowych.
  • Policjanci podczas kontroli drogowych.
  • Policjanci podczas kontroli drogowych.
Powrót na górę strony