Informacje

W terenie zabudowanym za szybko o 76 km/h

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej jednostki zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem. 45-letni bełchatowianin w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 126 km/h. Za popełnione wykroczenie otrzymał wysoki mandat oraz 15 punktów karnych.

16 maja 202 roku policjanci piotrkowskiej drogówki przeprowadzali kontrole prędkości na terenie miasta oraz powiatu. Przed godziną 17:00 w miejscowości Czerno, w gminie Gorzkowice zmierzyli prędkość pędzącego aprilą. Okazało się, że 45-latek w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 76 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Policjanci również zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pośpiech, brak uwagi i koncentracji może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń. Zachowując bezpieczną prędkość, dostosowując ją do warunków panujących na drodze zmniejszamy ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. Pamiętajmy również, że motocykliści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. W przypadku zdarzenia drogowego z innym pojazdem mają zdecydowanie mniejsze szanse niż kierowca pojazdu, a niestety większość sytuacji z udziałem motocyklistów kończy się dla nich tragicznie.

asp. sztab. Izabela Gajewska

 

Powrót na górę strony