Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek na DK 1 na wysokości Rokszyc

Zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

11 stycznia 2017 r. około godziny 21.00 na drodze krajowej nr 1, 399 km na wysokości miejscowości Roszyce doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 48- letni mieszkaniec województwa kujawsko- pomorskiego kierujący pojazdem toyota RAV 4 najprawdopodobniej w wyniku zajechania mu drogi przez nieustalony pojazd ciężarowy z naczepą stracił panowanie nad swoim autem w wyniku czego wjechał na nasyp znajdujący się po prawej stronie jezdni. Obrażeń ciała doznała 38- letnia pasażerka toyoty. Kobieta została przewieziona do szpitala. Kierowca osobowego auta był trzeźwy. Policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności zaistniałego zdarzenia drogowego.

Kierowco!, zachowaj ostrożność! Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych.
Jezdnie mogą być oblodzone, a w związku z tym śliskie. Kierują może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia.

Powrót na górę strony