Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Silny podmuch wiatru zerwał plandekę z ciężarowej scanii

Dobre rozmieszczenie i zabezpieczenie ładunku na czas transportu stanowią podstawę bezpiecznego przewozu. Skutki nieprawidłowego załadunku i zabezpieczenia towaru w transporcie drogowym mogą stwarzać poważne zagrożenia w ruchu.

27 grudnia 2016 r. około godz. 11.10 na „krajowej jedynce” miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Z ustaleń policjantów wynika, że na 399 km z jadącego w kierunku Częstochowy ciężarowego auta scania z naczepą, silny podmuch wiatru zerwał plandekę, która częściowo zasłaniała drugi pas ruchu. Kierowca scanii szybko zatrzymał pojazd i natychmiast wezwał pomoc drogową. Cała sytuacja spowodowała kilkuminutowe utrudnienia w ruchu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kiedy przyjechali funkcjonariusze, kierowca scanii wspólnie z pomocą drogową kończyli zakładać zerwaną z naczepy plandekę.
Policjanci apelują do kierujących ciężarowymi pojazdami aby przed wyjazdem w trasę  prawidłowo zabezpieczyć towar. Należy prawidłowo zaplombować plandekę tak aby wykluczyć szkody w towarze. Niewłaściwie przygotowany załadunek może również stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego (np. w wyniku niewłaściwego montażu rur stalowych na naczepie może dojść do zerwania plandeki a w konsekwencji doprowadzić nawet do poważnego wypadku).

 

Powrót na górę strony