Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdążyli na czas, by uratować życie kobiecie

Piotrkowscy policjanci zdążyli na czas aby uratować życie 29-latki. Kobieta pod wpływem silnych emocji szła torowiskiem. Nie reagowała na prośby dróżniczki i szła wprost pod nadjeżdżający pociąg. Dzięki szybkiej reakcji w odpowiednim czasie trafiła pod opiekę medyków.

5 grudnia 2023 roku po godzinie 04:00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że po torowisku w rejonie ulicy Rolniczej idzie kobieta. Nie reagowała na prośby dróżniczki i szła wzdłuż torów wprost pod nadjeżdżający pociąg. Policjanci Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego od razu pojechali na miejsce, wiedząc, że w takich sytuacjach ważna jest każda sekunda. Kiedy dotarli na miejsce, zauważyli kobietę. Na policyjne prośby nie reagowała i szła torowiskiem dalej stwarzając dla siebie ogromne zagrożenie. Po chwili policjanci usłyszeli zamykające się zapory i nadjeżdżający skład kolejowy. Szybko ściągnęli 29-latkę z torowiska, po którym po chwili przejechał pociąg osobowy. Policjanci od razu przetransportowali kobietę w bezpieczne miejsce, gdzie została przekazana pod opiekę ratowników medycznych, a jej życiu już nic nie zagraża.

Apelujemy. Każdy z nas jest człowiekiem i może mieć słabsze chwilę w życiu. Pamiętajmy jak bardzo ważne jest poprosić o pomoc i absolutnie nie wstydźmy się tego. Nie ukrywajmy negatywnych myśli przed naszymi najbliższymi. Na terenie miasta działa wiele instytucji do których możemy się zwrócić podczas naszych trudnych chwil, są to min. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Ośrodki Pomocy Społecznej, Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie tutaj. Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie kliknij.

asp. sztab. Izabela Gajewska

Powrót na górę strony