Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za uszkodzenie ciała

Za uszkodzenie ciała grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Piotrkowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ciała. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna awanturował się z napotkanym przypadkowo 54-latkiem oraz kopał po całym ciele.  Ranny pokrzywdzony został zabrany do szpitala. Sprawca usłyszał już prokuratorski zarzut oraz został objęty policyjnym dozorem. Za uszkodzenie ciała grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.   

Do zdarzenia doszło 23 grudnia 2016 roku w godzinach wieczornych przed sklepem w Woli Krzysztoporskiej. Funkcjonariusze po zgłoszeniu o pobiciu mężczyzny natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. Rozpytali świadków i ustalili przebieg zdarzenia. Z informacji wynikało, że młody mężczyzna przechodząc w pobliżu sklepu prowokował słownie stojącego tam 54-latniego mieszkańca powiatu piotrkowskiego. Pomiędzy mężczyznami doszło do przepychanki. W pewnej chwili agresywny młody człowiek uderzył 54-lataka w głowę a gdy ten przewrócił się na ziemię sprawca kopał go dalej po głowie i innych częściach ciała. Napastnik po całym zdarzeniu wsiadł do samochodu i odjechał, pozostawiając leżącego pokrzywdzonego. 54-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci bardzo dokładnie przeanalizowali zebrany materiał dowodowy w tej sprawie. Na podstawie zeznań ustalili personalia podejrzewanego mężczyzny. Już następnego dnia sprawca został zatrzymany. 24-latek wigilijny wieczór spędził w policyjnej celi. Prokurator Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim przedstawił mężczyźnie zarzut uszkodzenia ciała i zastosował wobec sprawcy dozór policyjny. Za uszkodzenie ciała grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Do podobnego zdarzenia doszło także 25 grudnia 2016 roku około 2 w nocy w Piotrkowie Trybunalskim na ulicy Wojska Polskiego. 31-latka spotkała pod sklepem dwóch mężczyzn. Kiedy jednemu ze znajomych zwróciła uwagę, że głośno się zachowuje została uderzona kilkakrotnie ręką w twarz. Piotrkowianka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Policjanci już kilka minut po zdarzeniu zatrzymali podejrzewanego. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego. Mężczyzna także usłyszał prokuratorskie zarzuty uszkodzenia ciała. Decyzją Prokuratora Rejonowego sprawca został objęty dozorem policyjnym.

Powrót na górę strony