Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cały dzień trwała akcja Alkohol i narkotyki

"Alkohol i narkotyki" to nazwa policyjnych działań, których głównym celem jest eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy za kierownicę wsiedli po spożyciu alkoholu lub środków odurzających. Akcja była prowadzona na drogach powiatu piotrkowskiego. Piotrkowscy funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 573 kierujących. Działania te prowadzone są cyklicznie.

Prowadzona przez policjantów akcja ukierunkowana jest na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy kierują pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. 12 grudnia 2016 roku podczas działań piotrkowskich funkcjonariuszy, wśród  573 skontrolowanych, jeden kierowca był nietrzeźwy- miał w organizmie prawie promil alkoholu. To 30- letni mężczyzna kierujący volkswagenem polo przemieszczający się ulicami Wolborza. Okazało się również, że 30- latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.   
Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również kierowców podejrzewanych o jazdę pod wpływem narkotyków. W tych działaniach policjanci wykorzystują narkotestery - urządzenia, które pozwalają błyskawicznie rozpoznać objawy zażywania narkotyków. Stróże prawa zwracali też baczną uwagę czy  kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa.
 

 


 


 

 

Powrót na górę strony