Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi czytali dzieciom

W ramach kampanii pod hasłem ,, Cała Polska czyta dzieciom" Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim czytał przedszkolakom bajkę, odpowiadając na zaproszenie organizatorów przedsięwzięcia, Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Trybunalskim.

Trwa XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tegoroczna edycja upływa pod hasłem ,, Książka jest jak ogród". Wzorem lat ubiegłych 6 czerwca na terenie piotrkowskiej Mediateki przedstawiciele służb mundurowych spotkali się z przedszkolakami by podczas wspólnej zabawy z najmłodszymi przybliżyć ważne tematy. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim młodszy inspektor Radosław Malanowski przeczytał milusińskim bajkę autorstwa ewy Stadtmuller pod tytułem ,, Jak chrabąszcz Dyzio szukał szczęścia".

Była to też okazja do przybliżenia dzieciom zawodu policjanta, maluchy chętnie słuchały o tym jak ważne jest zwrócenie się do policjanta kiedy potrzebujemy pomocy, jakie sytuacje mogą być niebezpieczne i jak bezpiecznie się zachowywać , by ich uniknąć.

Bajki czytali także mundurowi reprezentujący służbę więzienną, straż miejską oraz straż pożarną. Potem wszyscy wspólnie zabrali się do rysowania bohaterów wysłuchanych bajek.

Dagmara Mościńska

  • Przedstawiciele służb mundurowych na terenie piotrkowskiej Mediateki czytają dzieciom bajki
  • Mundurowi czytają dzieciom
  • Mundurowi czytają dzieciom
  • Mundurowi czytają dzieciom na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim
  • Spotkanie w Mediatece z przedszkolakami w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom
Powrót na górę strony