Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek na wiadukcie

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia drogowego, w którym śmierć na miejscu poniósł 32-letni motocyklista. Pasażerka jednośladu w wyniku obrażeń została przewieziona do szpitala. Apelujemy o ostrożność.

28 maja 2023 roku po godzinie 22:00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Wiatracznej, na wiadukcie nad drogą S8 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący motocyklem marki Honda na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się, a następnie uderzył w bariery energochłonne. W wyniku poniesionych obrażeń 32-letni motocyklista poniósł śmierć na miejscu. 21-letnia pasażerka została przewieziona do szpitala. Policjanci pod nadzorem prokuratury wykonali wszystkie niezbędne czynności, które pozwolą na dokładne ustalenie przebiegu zdarzenia.

 

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Dozwolona przepisami prędkość nie zawsze jest prędkością bezpieczną. Dlatego zawsze należy dostosować ją do warunków drogowych oraz własnych umiejętności. Nadmierna prędkość, brawura, brak koncentracji za kierownicą może doprowadzić do nieodwracalnej tragedii.

 

asp. sztab. Izabela Gajewska

Powrót na górę strony