Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Kadeta w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego im. Wincentego Witosa w Bujnach

Komendant Miejski Polcji w Piotrkowie Trybunalskim – inspektor Krzysztof Dąbrowski oraz Naczelnik Wydziału Doboru Komendy Wojewódziej Policji w Łodzi - młodszy inspektor Rafał Mrozowski uczestniczyli w obchodach Dnia Kadeta organizowanym na terenie ZSCKZ w Bujnach.

24 maja 2023 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego imienia Wincentego Witosa w Bujnach po raz pierwszy w tej placówce oświatowej obchodzony był ,,Dzień Kadeta". Dla tej szkoły to prawdziwe święto munduru. Uczniowie klas mundurowych realizują program patriotyczny dostosowany do współczesnych czasów, ucząc się tajników wiedzy służb mundurowych, promują bycie policjantem, żołnierzem. Dzień Kadeta decyzją władz wojskowych został ustanowiony w 1930 roku, przypadający na 21 maja, datę rozpoczęcia walk na górze św. Anny w czasie III powstania śląskiego, upamiętniający także śmierć najmłodszego z poległych kadetów, szesnastoletniego Karola Chodkiewicza. W pokłonie nad historią od tego roku również w szkole w Bujnach pielęgnowana będzie tradycja związana z tym świętem. Podczas tegorocznych obchodów Dnia Kadeta w ZSCKZ Bujny wręczono uczniom klasy policyjnej i uczniom oddziału przygotowania wojskowego kart kadeta, w których będą rejestrowane ich aktywności i osiągnięcia. Dyrekcja szkoły, opiekunowie klas, zaproszeni goście, podkreślili, że jest to ważny dzień dla tych, którzy swoją pracą przyczyniają się do podtrzymywania tradycji patriotycznej, i uczniów, dla których jest to etap edukacji przygotowujący do wybrania ścieżki zawodowej w mundurze policjanta czy żołnierza.

Podczas uroczystości Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim – inspektor Krzysztof Dąbrowski oraz Naczelnik Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z Dyrekcją placówki rozdali uczniom klas policyjnych karty kadeta, jednocześnie gratulując wyboru ścieżek edukacji w profilach mundurowych. Wydarzenie ubarwił pokaz umiejętności przeprowadzony przez uczniów klasy policyjnej i wojskowej.

Dagmara Mościńska

  • zdjęcie grupowe podczas obchodów dnia Kadeta w ZSCKZ w Bujnach
  • Obchody Dnia Kadeta ZSCKZ Bujny
  • klasy policyjne ZSCKZ w Bujnach
Powrót na górę strony