Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Najmłodsi uczniowie podstawówki dużo wiedzieli o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Na jakim świetle przechodzimy przez jezdnię, dlaczego jeździmy w fotelikach i jakie kolory ma sygnalizacja świetlna na drodze… to tylko niektóre pytania, z którymi świetnie poradzili sobie uczniowie klas I, II, III Szkoły Podstawowej nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim na spotkaniu z policjantką.

Szkoły są miejscem, w którym uczymy dzieci, jak mają radzić sobie aby być bezpiecznym na drodze.  Dlatego warto, aby najmłodsi uczniowie brali udział w spotkaniach z przedstawicielami policji, którzy z pewnością najlepiej poprowadzą taką dodatkową lekcję. Dziecko już od wczesnych lat swego życia uczestniczy w ruchu drogowym, nie zdając sobie sprawy z grożących mu niebezpieczeństw i skutków nieszczęśliwych wypadków. W związku z tym nauczyciele wspólnie z policją podejmują działania  dydaktyczno – wychowawcze w celu wyposażenia uczniów w elementarne podstawy wiedzy o zachowaniu się na drodze.
O zasadach ruchu drogowego dla najmłodszych uczestników dróg mówiła dzisiaj podczas swojej prelekcji policjantka sierż. szt. Katarzyna Dębińska z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową piotrkowskiej komendy Policji. Zademonstrowała wykorzystując atrapy „zebry”, znaków i sygnałów drogowych jak bezpiecznie przejść przez jezdnię. Na zakończenie spotkania były pytania, na które dzieci świetnie odpowiadały. Policjantka ubrała dzieci w odblaskowe kamizelki, które ufundował Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim i wszystkim milusińskim złożyła życzenia z okazji jutrzejszego Mikołaja. Dzieci były bardzo zadowolone i obiecały, że bez względu na porę dnia będą zawsze nosiły kamizelki odblaskowe.