Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne zdarzenie w Parzniewicach

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór w Parzniewicach. Jak wstępnie ustalili policjanci wydziału ruchu drogowego pieszy idący środkiem jezdni został potrącony przez kierującego samochodem osobowym. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna został przewieziony do szpitala.

20 marca 2023 roku przed godziną 20:00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Parzniewice, w gminie Wola Krzysztoporska doszło do potrącenia pieszego. Policjanci pracujący na miejscu ustalili wstępny przebieg zdarzenia. Z ustaleń tych wynikało, że 62-letni mieszkaniec powiatu, szedł środkiem jezdni prowadząc rower, w kierunku miejscowości Kalisko. Mężczyzna nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Jednoślad również nie był wyposażony w oświetlenie, czy elementy odblaskowe. Jadący za nim kierowca toyoty w wyniku niedostatecznej obserwacji drogi doprowadził do potrącenia niechronionego uczestnika ruchu drogowego. W wyniku poniesionych obrażeń 62-latek został przewieziony do szpitala. 66-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego był trzeźwy. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości pieszego okazało się, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci na miejscu wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady, a także przesłuchali świadków. Czynności te pozwolą na ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia drogowego.

 

 

Policjanci przypominają, że poza obszarem zabudowanym od zmierzchu do świtu jest obowiązek noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają naszą widoczność, a co się z tym wiąże poprawiają nasze bezpieczeństwo. Apelujemy również o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zachowaniu ostrożności na drodze.

 

asp. sztab. Izabela Gajewska

  • pojazd biorący udział w zdarzeniu, w tle policyjny radiowóz
  • rower biorący udział w zdarzeniu
  • pojazd biorący udział w zdarzeniu
Powrót na górę strony