Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z seniorami

Mundurowi spotkali się z seniorami Domu Pomocy Społecznej i Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Funkcjonariusze przestrzegali przed oszustami i czyhającymi zagrożeniami oraz omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

1 grudnia 2016 r. piotrkowscy policjanci z Wydziału Prewencji spotkali się  z seniorami Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Wojska Polskiego. Dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo osób starszych rozmawiali z seniorami na temat ich bezpieczeństwa. Stróże prawa przypomnieli zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, zwłaszcza jeśli chodzi o pieszych. Powiedzieli jak ważne jest noszenia elementów odblaskowych, mówili o prawidłowym ich umieszczaniu na odzieży wierzchniej. Wprawdzie obowiązek taki dotyczy osób znajdujących się poza obszarem zabudowanym, ale dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa należy mieć zawsze choćby najmniejszy element odblaskowy.   
Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię na przejściach dla pieszych oraz w rejonie skrzyżowań. Stróże prawa podkreślili, że osoby starsze i ich zachowanie na drogach mają ogromny wpływ na kształtowanie w młodym pokoleniu dobrych postaw.
Uczestnicy spotkania chętnie też dzielili się z policjantami  swoimi doświadczeniami życiowymi.
Tego samego dnia w godzinach przedpołudniowych policjant z Ruchu Drogowego spotkał się w Miejskim Ośrodku Kultury z seniorami na warsztatach zajęciowych.

 

Powrót na górę strony