Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomóżmy Patrykowi - przekaż 1,5%

17-letni Patryk jest synem policjanta z piotrkowskiej jednostki. Od 2016 roku zmaga się z nowotworem złośliwym. Pomimo choroby jest radosnym i uśmiechniętym chłopcem. Jest uczniem II klasy technikum i jego wielkim marzeniem jest powrót do szkoły. Pomóżmy Patrykowi w tej trudnej walce o zdrowie - przekażmy 1,5% podatku.

Patryk Wysmyk jest radosnym 17-letnim chłopcem. Jego pasją jest grafika komputerowa. Chłopiec tworzy też piękne swoje grafiki i ilustracje. Lubi również grę w szachy. Jest uczniem II klasy technikum o profilu informatycznym. Jednym z jego największych marzeń jest normalny powrót do szkoły. Jest synem Mariusza, policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. W lutym 2016 roku rodzice Patryka usłyszeli, że ich syn choruje na nowotwór złośliwy – zwojak zarodkowy współczulny, czyli Neuroblastoma IV stopnia z przerzutami do kości. Patryk przeszedł już chemioterapię, operację wycięcia guza, autoprzeszczep, radioterapię i immunoterapię. W lipcu 2017 roku leczenie zostało zakończone sukcesem. Niestety, po roku okazało się, że jest nawrót choroby. Patryk przeszedł kolejną operację i roczną chemioterapię. Stan zdrowia Patryka się poprawił, ale niestety tylko na kilka miesięcy. W lipcu 2020 roku nowotwór znów zaatakował. Po okresie stabilizacji pojawiły się przerzuty a przed tym dzielnym wojownikiem kolejna walka o zdrowie. Po kolejnych cyklach ciężkiej chemii była radioterapia i autoprzeszczep. Patryk podejmował kolejne próby walki z nowotworem. Niestety, pomimo tego, nowotwór zaatakował 4 raz. Podczas badań kontrolnych okazało się, że pojawił się nowy guz, umiejscowiony w takim miejscu, że lekarze w Polsce nie podjęli się dalszego leczenia. Szansą dla Patryka jest bardzo kosztowne leczenie w Barcelonie. Obecnie Patryk otrzymuje IV cykl chemio immunoterapię. Łącznie leczenie obejmuje VII takich cykli. Następnie będzie musiał przejść również protonoterapię. Pomimo ciężkiej walki i wielu przeciwności Patryk dzielnie walczy o swoje życie. Wspierany przez rodziców, młodszą siostrę Agatkę, rodzinę i przyjaciół walczy o swoje marzenia, o to, aby móc żyć normalnie. Patryk jest podopiecznym fundacji Avalon, dzięki której można wspomóc go w walce z chorobą. Piotrkowscy policjanci zachęcają do przekazania 1,5% podatku, bądź przekazania darowizny na rzecz Patryka. Jego tata od wielu lat służy w piotrkowskiej jednostce, gdzie na co dzień niesie pomoc innym. Teraz MY wspólnie pomóżmy Patrykowi!

Jak pomóc?

 • Przekaż 1,5% podatku na rzecz Patryka. W zeznaniu podatkowym PIT wypełnij wniosek o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego wpisując:

  KRS: 0000270809 Cel szczegółowy: Wysmyk, 10620

 • Darowiznę można przekazać w formie przelewu lub wpłaty na poczcie podając:

  Fundacja Avalon

  Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

  ul. Michała Kajki 80/82/1, 04-620 Warszawa

  Numer rachunku : 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

  Tytuł wpłaty: Wysmyk, 10620

 • Przelew na telefon BLIK

  Fundacja Avalon: 666 324 328

  Pamiętaj, w tytule podaj Wysmyk, 10620

 • SMS Charytatywny

  Chcesz pomóc? Wyślij SMS o treści POMOC 10620 na numer 75 165

 • Jak jeszcze możesz pomóc? Wejdź na stronę helpuj.pl, gdzie znajdziesz zbiórki na pomoc Podopiecznych Fundacji Avalon.

 •  

asp. sztab. Izabela Gajewska

 

 • Patryk na łóżku szpitalnym
 • Patryk z siostrą Agatką
 • Patryk przed kliniką w Barcelonie
 • ulotka informacyjna
 • ulotka informacyjna
Powrót na górę strony