Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Trzeźwy poranek” w prewencyjnych działaniach piotrkowskich funkcjonariuszy

Wśród 238 skontrolowanych wszyscy byli trzeźwi. Poranne działania policjantów ruchu drogowego prowadzone były wspólnie z dzielnicowymi. Patrole zmotoryzowane wystawiono na drogach wjazdowych i wyjazdowych Piotrkowa Trybunalskiego. Przypominamy, że celem trwającej od wielu miesięcy akcji "Trzeźwy poranek" jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu.

1 grudnia  2016 r. w godzinach 6.00- 8.00 policjanci z piotrkowskiej drogówki wspólnie z dzielnicowymi prowadzili zmasowane kontrole trzeźwości kierujących pojazdami. Duże zaangażowanie funkcjonariuszy i cyklicznie prowadzone akcje dają pozytywne efekty.  Działania mają na celu eliminowanie z ruchu kierowców, którzy odważyli się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Mimo wczorajszych andrzejkowych spotkań dzisiejsze kontrole nie potwierdziły kierowców jadących na podwójnym gazie. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych. Policjanci z drogówki wykorzystują w działaniach sprzęt służący do ujawniania promili w organizmach kierowców. Kontrole trzeźwości to stały element działań Policji.
Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich uczestników dróg o wzmożoną  wyobraźnię i jazdę dostosowaną do panujących warunków drogowych. Sprawmy, abyśmy wszyscy mogli bezpiecznie podróżować po drogach niezależnie od pory roku i dnia.
Podczas prowadzonej akcji policjanci wręczali elementy odblaskowe i ulotki kierowcom, którzy podróżowali z dziećmi.  

 

 

Powrót na górę strony