Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi spotkali się z seniorami

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, piotrkowscy dzielnicowi spotkali się z seniorami Stowarzyszenia Przyjaciół „Mam Sąsiada”. Podczas wizyty omówili metody działania oszustów oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta składamy najlepsze życzenia.

20 stycznia 2023 roku piotrkowscy dzielnicowi odwiedzili seniorów Stowarzyszenia Przyjaciół „Mam Sąsiada”. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli o metodach działania oszustów. Omówili w jaki sposób osoby te podszywają pod policjanta, urzędnika oraz w jaki sposób działają metodą „na wnuczka”. Mundurowi przypomnieli, też że osoby te stosują sztuki manipulacji, wykorzystują naiwność osób starszych, a gdy spotykają się z oporem, stają się słownie agresywne. Policjanci porozmawiali również o metodach związanych z dostępem do danych osobowych i danych logowania do bankowości internetowej za pośrednictwem wiadomości sms. Porozmawiali również z seniorami jak mają reagować w przypadku otrzymania takiej wiadomości. Mundurowi omówili także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które w znacznym stopniu zwiększają widoczność. W związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka policjanci złożyli seniorom najlepsze życzenia.

Policjanci apelują również do wnuków, którzy już w najbliższy weekend odwiedzą swoich seniorów. Wnuczko, wnuku, oprócz złożenia życzeń porozmawiajcie też z babcią i dziadkiem o możliwych zagrożeniach związanych z oszustami, którzy przy użyciu różnych metod wykorzystują naiwność osób starszych. Przypomnijcie też o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, tak aby wasi seniorzy mogli czuć się bezpiecznie i nie byli narażeni na przykre sytuacje.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia i samych radosnych i bezpiecznych chwil.

asp. sztab. Izabela Gajewska

Powrót na górę strony