Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa kobieta potrącona na przejściu dla pieszych

Do wypadku doszło w niedzielny wieczór na ulicy Sulejowskiej. Kierowca potrącił kobietę znajdującą się na przejściu dla pieszych. Jak się okazało, poszkodowana była nietrzeźwa.

27 listopada 2016 r. około godziny 19.20 na ulicy Sulejowskiej w Piotrkowie Trybunalskim doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 68- letni piotrkowianin kierujący samochodem skoda felicja nie udzielił pierwszeństwa 44- letniej kobiecie przechodzącej przez jezdnię po pasach. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Badanie wykazało, że kierowca osobowego auta był trzeźwy a poszkodowana 44- latka miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.   
Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.
Ponadto w miniony weekend policjanci wyeliminowali z ruchu 5 nietrzeźwych kierujących i jednego kierowcę po użyciu alkoholu. Najwięcej wydmuchał 20- letni mieszkaniec powiatu kierujący samochodem renault laguna. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Nieodpowiedzialny młodzieniec noc spędził w policyjnej celi. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.
  
Policja apeluje: szybko zapadający zmrok, słaba widoczność, jesienna słota to okoliczności, które zmniejszają nasze bezpieczeństwo na drodze. Zwracajmy więc większą uwagę na wszystkich użytkowników stosując zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu.
Stróże prawa ostrzegają! Nie ma taryfy ulgowej dla nietrzeźwych kierujących pojazdami !!

 

Powrót na górę strony