Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne potrącenie pieszego- policja apeluje o ostrożność i noszenie odblasków!

Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej. Używanie odblasków przez wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym, to OBOWIĄZEK. Używanie odblasków przez pieszych w mieście, to ROZSĄDNA KONIECZNOŚĆ.

23 listopada 2016 roku na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Sulejów na 413 km,  przy skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Polnej doszło do potrącenia niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 78- letni kierujący volkswagenem LT jadąc od Piotrkowa  w kierunku miasta potrącił 36- letniego mężczyznę przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. 36- letni pieszy z obrażeniami ciała trafił do piotrkowskiego szpitala. Kierujący volkswagenem był trzeźwy.

Wczoraj późnym wieczorem około godziny 23.10  w miejscowości Kiełczówka na 26 km drogi W716 o mało co nie doszło do kolejnego potrącenia pieszego. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że  kierujący samochodem osobowym opel astra, aby uniknąć potrącenia idącego środkiem drogi poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, wykonał manewr obronny w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem i sam wjechał do rowu. Jak ustalili policjanci 49- letni pieszy był pijany- miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Kierowca opla z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Funkcjonariusze wyjaśniają dokładnie okoliczności zaistniałych zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i dostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze!
W związku z zaistniałymi zdarzeniami apelujemy do kierowców o większą ostrożność i uwagę podczas zbliżania się do oznakowanych przejść.

Powrót na górę strony