Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany nietrzeźwy sprawca kolizji

Patrol pieszy z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi zatrzymał na terenie Piotrkowa kierowcę, który spowodował kolizję. 31-latek kierujący audi uderzył w zaparkowanego lanosa, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

27 września 2022 roku mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi pełnili służbę w patrolu pieszym na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Po godzinie 18.00 otrzymali informację o kierowcy audi, który chwilę wcześniej doprowadził do kolizji drogowej uderzając w zaparkowanego przy ulicy Łódzkiej daewoo lanosa. Policjanci byli blisko miejsca zdarzenia i zauważyli opisywane audi wjeżdżające na parking przyblokowy. Natychmiast podeszli do samochodu. Kierowca nie krył zaskoczenia nagłym pojawieniem się funkcjonariuszy. Wyczuwalna od kierowcy audi woń alkoholu utwierdziła stróżów prawa w przekonaniu, że odjazd z miejsca kolizji nie był przypadkowy. Okazało się, że 31-letni piotrkowianin miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy 31-latek nie uniknie odpowiedzialności karnej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. 31-latek stracił prawo jazdy. Musi także liczyć się z karą finansową za spowodowanie kolizji drogowej.

Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący przeceniają własne umiejętności błędnie oceniając sytuację na drodze. Stwarzają ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie ale też innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol wydłuża czas reakcji, zaburza ostrość widzenia i powoduje problemy z oceną odległości. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą.

Dagmara Mościńska

Powrót na górę strony