Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kosztowna jazda rowerem po pijanemu

Mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi na terenie Piotrkowa wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego cyklistę. Rowerzysta otrzymał wysoki mandat i w dalszą drogę ruszył pieszo.

15 września 2022 roku funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, na co dzień czuwający nad bezpieczeństwem mieszkańców Piotrkowa wczesnym popołudniem pojawili się w okolicy ulicy Dmowskiego. Interweniowali reagując na zgłoszenie, które otrzymał dyżurny piotrkowskiej komendy o mężczyźnie, którego sposób jazdy wskazywał, że może być pijany. Szybko odnaleźli cyklistę opisanego w zgłoszeniu. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 57-letni piotrkowianin ma 0,72 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Apelujemy o rozsądek i trzeźwość na drodze!

Kierujący, który prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu łamie prawo i naraża siebie ale też innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Dotyczy to zarówno kierujących samochodami jak i jednośladami. Alkohol znacznie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburza ostrość widzenia i wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody, zaburza równowagę, co prowadzić może do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Rowerzyści należą do grupy niechronionych uczestników ruchu. Nie chroni ich karoseria, co wiąże się z tym, że w przypadku zderzenia z samochodem nie unikną obrażeń.

 

Dagmara Mościńska

Powrót na górę strony