Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek na K91

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury rejonowej wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 19 listopada 2016 roku około godziny 21.00 na drodze krajowej 91 przy skrzyżowaniu z drogą prowadzącą z Jarost do miejscowości Kafar.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący rowerem, jadąc drogą podporządkowaną, nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał bezpośrednio przed ciągnik siodłowy z cysterną, który poruszał się droga krajową 91 w kierunku Łodzi. 26-letni kierowca ciężarówki próbując ominąć niechronionego uczestnika ruchu drogowego, wykonał gwałtowny manewr skrętu, na skutek czego kierowany przez niego zestaw pojazdów przewrócił się do rowu przygniatając rowerzystę. W wyniku zdarzenia 35-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego kierujący jednośladem poniósł śmierć na miejscu. Kierowca cysterny był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia czynności trwały do wczesnych godzin rannych następnego dnia. Droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana.  Policjanci zorganizowali objazdy.

 

Rowerzyści, tak jak inni uczestnicy ruchu drogowego, muszą stosować się do obowiązujących przepisów prawa. Należy również pamiętać, że rower - jako pojazd uczestniczący w ruchu drogowym powinien być wyposażony w:

- światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej z przodu,
- światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające - z tyłu,
- co najmniej jeden skutecznie działający hamulec,
- dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.


Policjanci apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów przez wszystkich użytkowników dróg. Zarówno kierowcy, jak i rowerzyści powinni bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Konsekwencje zderzenia rowerzysty z samochodem mogą być bardzo poważne, a często tragiczne.

  • cysterna na miejscu zdarzenia drogowego
Powrót na górę strony