Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek w Czarnocinie

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego w Czarnocinie. W wyniku zderzenia bmw z motorowerem śmierć na miejscu poniósł 15-letni motorowerzysta i 19-latek kierujący samochodem. 19-letni pasażer bmw trafił do szpitala. Apelujemy o rozwagę na drodze.

Do zdarzenia doszło 14 sierpnia 2022 roku po godzinie 22:00 w miejscowości Czarnocin w powiecie piotrkowskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn na prostej drodze doszło do czołowego zderzenia motoroweru kierowanego przez 15-latka z samochodem bmw kierowanym przez 19-latka. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł kierujący motorowerem 15-latek oraz 19-letni kierowca bmw. 19-letni pasażer samochodu trafił do szpitala. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, wykonali oględziny i przesłuchali świadków. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniali piotrkowscy policjanci. 

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Dozwolona przepisami prędkość nie zawsze jest prędkością bezpieczną. Dlatego zawsze należy dostosować ją do warunków drogowych oraz własnych umiejętności. Sam fakt posiadania uprawnień do kierowania pojazdami nie sprawia, że jesteśmy dobrymi kierowcami i nic nas nie zaskoczy. Nadmierna prędkość, brawura, brak koncentracji za kierownicą może doprowadzić do nieodwracalnej tragedii.

st. asp. Izabela Gajewska

  • motorower biorący udział w zdarzeniu na drodze, w tle policjanci
  • pojazd bmw biorący udział w zdarzeniu, w tle policyjny radiowóz
Powrót na górę strony